facebook instagram twitter linkedin youtube phone pin fax mail arrow-right arrow-left calendar hand service gift cap ship cellphone home bank arrow-double
geleceğe uzanan yol olun

İŞTİRAKLERİMİZ

ANATEK

ANATEK Teknoloji Transfer Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Anadolu Üniversitesi'nin Ar-Ge ve inovasyon yoluyla uluslararası alanda rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için üniversitede üretilen bilginin ticarileştirilmesini sağlamak amacıyla Eğitimi Destekleme Vakfı tarafından 2013 yılında kurulmuş bir Ar-Ge şirkettir.

Anadolu Üniversitesi Türkiye’nin en zengin araştırma alt yapısına sahip üniversitelerinden biri olup pek çok niş alanda ön plana çıkan dinamik bir akademik kadroya sahiptir. Üniversitedeki bu donanım ve kaynağın topluma hizmet ve üretilen bilginin ticarileşebilmesine yönlendirilmesi noktasında ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte çalışan ANATEK sanayi ile sürdürülebilir ve stratejik iş birlikleri açısından da ekosistemde önemli bir rol üstlenmiştir.

ANATEK, Anadolu Üniversitesi ile sanayi ve sektör kuruluşları arasındaki iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir çatıya taşımak amacıyla ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi tarafından başlatılan çalışmaları ticarileştirebilen projelere dönüştürerek bilimsel birikimin ekonomik değere dönüşmesini sağlamayı hedeflemektedir.

Şirket Yönetim Kurulu

  • Yönetim Kurulu Başkanı - Prof. Dr. Fuat ERDAL
  • Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Prof. Dr. Betül DEMİRCİ
  • Yönetim Kurulu Üyesi – Prof. Dr. Ali Savaş KOPARAL

Genel Müdür

Yeliz ERKOÇ KÖK

İletişim:

Adres: Yeşiltepe Mahallesi, İ.İnönü Cd. Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü ETGB Anadolu Teknoparkı No: 2 – 107 Tepebaşı /ESKİŞEHİR

E-posta: [email protected]